Fůze, akvizice a přeměny společností

Image description

Uvažovali jsme o prodeji naší společnosti, ale nebyli si jistí zdali by byla atraktivní pro větší investory a ještě obdrželi jste co nejlepší cenu. AKP NORD ADVISORY stanovili návrh opatření pro zvýšení výkonnosti společnosti a její hodnoty pro pravděpodobný okruh zájemců. Následně nám poskytli poradenství v průběhu celé transakce - počínaje due diligence, přes návrh optimálního způsobu provedení transakce až po její vlastní realizaci.


Ať už jste na straně nákupu nebo prodeje dohody o fúzích a akvizicích, společnost AKP NORD ADVISORY Vám může pomoci. Je třeba provést významnou due diligence týkající se fúzí a akvizic, které mohou ovlivnit cenu transakce a pravděpodobnost jejího uzavření. Společnost AKPNA vytváří modely finanční fúze, které poskytují kvantitativní i kvalitativní vedení, radí v průběhu transakčního a dokumentačního procesu, odvozuje optimální daňové struktury, provádí analýzy QOE (Quality Of Earnings) a pomáhá připravovat podniky na prodej.

Mnoho společností čelí výzvám, které mohou ovlivnit životaschopnost a přežití. Pro mnohé je ohromným úkolem čelit finančnímu zhoršení, selhání poskytovatelů úvěrů a dodavatelů a dalším stakeholders.

Náš tým již vedl nespočet společností k přežití a konečnému návratu ke zdraví a prosperitě.

Za více jak 10 let existence na trhu poradenských služeb jsme úspěšně realizovali mnoho projektů z oblasti fúzí, akvizic, přeměn společností či podnikových kombinací. V tomto ohledu je společnost AKP NORD ADVISORY schopna zabezpečit realizaci komplexního projektu v této oblasti, a to jak jeho ekonomické části, tak ve spolupráci s kooperujícími právními kancelářemi i v jeho části právní.

Ekonomická část služeb v oblasti fúzí, akvizic či přeměn společností zahrnuje:

  • poradenskou a konzultantskou činnost při volbě optimálního modelu přeměny společnosti či podnikové kombinace
  • zpracování podrobného projektu přeměny společnosti či podnikové kombinace obsahujícího potřebné ekonomické a právní kroky a jejich důsledky
  • zpracování časového schématu průběhu přeměny společnosti či podnikové kombinace
  • auditorské služby související s přeměnou společnosti či podnikovou kombinací (např. ověření konečných účetních závěrek a zahajovací rozvahy)
  • zajištění znaleckých služeb u kooperujících znaleckých ústavů pro zpracování znaleckých posudků vyžadovaných zákonem
  • zajištění daňového poradenství a zpracování přiznání k dani z příjmů souvisejícího s přeměnou společnosti či podnikovou kombinací u kooperujících subjektů specializujících se na tyto činnosti

Kolik Vás budeme stát?

Na míru vaší situaci společně zvolíme nejlepší model odměny pro nás. Pracujeme tak, abychom pro Vás nebyli nákladem, ale ziskovou investicí.

Kontaktujte nás

Image description
Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Jít na začátek